Florysta na ślub – co warto wiedzieć?

Florysta na ślub – co warto wiedzieć?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym wiele par rozpoczyna planowanie wesela. Wydaje się, że zanim znów będzie ciepło i przyjemnie minie mnóstwo czasu, ale radzimy nie dać się zwieść temu mylnemu przekonaniu – tygodnie mijają szybko, a zrobienie pięknej oprawy ślubnej wymaga odpowiedniego przygotowania.

Jak znaleźć dobrego florystę?

Dzięki portalom takim jak Wedding.pl czy Wesele z Klasą możemy poznać opinie na temat wielu uzdolnionych florystów w kraju. Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że rynek ten „rozkwita” – standardem stało się przykładanie bardzo dużej wagi do pięknych dekoracji kwiatowych.

Kiedy zacząć konsultacje z florystą?

Kontakt najlepiej zainicjować minimum pół roku przed planowanym weselem. To znaczy, że jeśli mamy styczeń, z przygotowaniem ślubu na wiosnę musielibyśmy się już bardzo spieszyć.

Jak przygotować się do rozmowy z florystą?

Wielu Klientów już na wstępie prosi o podanie wyceny bukietu, oprawy kościoła lub całego pakietu florystyczno-dekoracyjnego w którego skład mogą wchodzić też zaproszenia ślubne czy wypożyczenie akcesoriów. Chęć porównania ofert jest dla nas jak najbardziej zrozumiała, jednak zawsze będziemy powtarzać: nie mamy możliwości przygotowania wyceny bez poznania Waszych oczekiwań! Wybrany styl, miejsce, liczba gości i nawet data to niezwykle ważne informacje. Do każdej realizacji podchodzimy bardzo indywidualnie i nie chcielibyśmy wprowadzać Was w błąd lub wodzić za nos. Łatwo obiecywać złote góry i roztoczyć pełną rozmachu wizję wesela glamour za 5 tysięcy złotych – nie ma to jednak sensu jeśli ilość gości i wielkość sali sprawiają, że zrealizowanie tej wizji kosztowałoby 15 tysięcy. Istnieje mnóstwo rozwiązań po które możemy sięgnąć, ale trzeba dopasować je do już istniejących założeń.

Termin – musimy oszacować co jest możliwe do wykonania o tej porze roku. Najważniejsza jest tutaj dostępność kwiatów.

Miejsce – sala weselna może być duża lub mała, wysoka lub standardowa. Elegancka, wymagająca dodatkowych starań dekoratorskich lub już wstępnie przygotowana pod wybrany styl. A może dysponujemy całym domem weselnym wraz z ogrodem? Tylko Wy możecie to wiedzieć! Przygotujcie zdjęcia.

Inspiracje – czy da się zrobić wesele rustykalne w sali glamour? Wszystko się da, ale żeby oszczędzić sobie wydatków i kombinowania czasem lepiej wybrać inną salę. Lub przekonać do konkretnego stylu, bo każdy z nich ma wiele odcieni. Na pewno warto porozmawiać z florystą by poznać możliwe rozwiązania. Przygotujcie inspiracje z Pinteresta lub Instagrama.

Zdjęcia sukni, akcesoriów. Spotkanie na żywo – na zachwycające wesele składa się wiele elementów, ale wszystkie muszą do siebie pasować. Szczegóły najlepiej omawiać „na konkretach” – na przykład charakterystyczne cechy i barwy bukietu dopasujemy nie tylko do sukni (której zdjęcia warto mieć pod ręką) czy wybranego stylu. Kluczowe znaczenie ma także budowa ciała Panny Młodej – nie możemy zrobić malutkiego bukietu postawnej Klientce, ani wielkiego wiechcia tej filigranowej. Zaburzenie proporcji sprawi, że nie będzie to dobrze wyglądać. Dlatego po wstępnych ustaleniach warto się spotkać by tego typu niezwykle ważne szczegóły omówić osobiście.

Liczba gości – może wydawać się, że ta informacja nie ma aż takiego znaczenia – w końcu dekoracja sali to dekoracja sali, a nie ludzi, prawda? Nic bardziej mylnego! Chcemy przecież by każdy gość poczuł się wyjątkowo i dlatego z wyprzedzeniem przygotowujemy winietki. Dekoracja krzeseł i zastawy stołowej to bardzo ważny element całego wystroju – staranne przygotowanie tych najmniejszych elementów pochłania dużo czasu i materiałów – musimy wiedzieć dla ilu gości mają zrobione.

Określenie budżetu – nawet wstępne oszacowanie budżetu jaki przewidujecie na florystykę i dekoracje będzie niezwykle pomocne. Tak jak wspominaliśmy we wstępie, naszym celem nie jest mydlenie oczu i rozpościeranie nierealnych wizji. Z małym budżetem również da się stworzyć przepiękne wesele, ale trzeba wyjść od racjonalnych założeń.


Zastanawiasz się, czy jesteśmy dla Was odpowiednią pracownią? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub na messengerze. Zapoznaj się z opiniami na nasz temat oraz galerią naszych realizacji. Do usłyszenia!

www.decofloress.pl / Facebook: https://www.facebook.com/DecoFloressPoland/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *